Facebook Kontakt Downloads Impressum
Login
Worldpercussion & Piano
photo by Yoshi Toscani
Jon (Marina Baranova/Murat Coşkun)
Firebird (Marina Baranova/Murat Coskun)

 

Worldpercussion & Piano - Marina Baranova & Murat Coşkun

Tazları ile fark yaratan iki tanınmış müzisyen, ortak projelerini sunar: „Piano meets World Percussion“. Bu proje, ünü sadece Klasik Batı Müziği piyanistliği ile sınırlı kalmayan Marina Baranova ile Dünya Müziği alanında perküsyon uzmanı ve kasnak vurmalı çalgılar ustası olarak tanınan Murat Coşkun arasındaki heyecan verici müzikal dialog üzerine kuruludur.

Klezmerin yaşayan efsanesi Giora Feidman ile birlikte yaptıkları stüdyo kaydı sırasında tanışan ikili,  bu karşılaşmayı bir düet programına taşıyarak dinleyiciye piyano ile vurmalı sazlar arasında ateşlenen kıvılcımı, birebir duyma fırsatı sunuyor. Aynı zamanda besteci de olan ikilinin yoğun bir çalışma sonucu çıkardığı ilk albüm Firebird (Pianissimo Musik/Edel), sanatçıların tutku ve yaratıcılıklarını da ortaya koyuyor. Baranova ve Coşkun birbirlerine ilham verdikleri ortak çalışmalarında, çok yönlü müzikalitelerini de doğaçlama tarzında dinleyici ile paylaşıyorlar. Müzikseverlere, dinleyenin yerinde duramadığı ritim ve melodiler ile sıra dışı bir müzikal yolculuk armağan ediyorlar.

  

CD (2013)


Pressestimmen:
"Das Zusammenspiel der beiden ist traumwandlerisch sicher und von höchstem Respekt füreinander getragen. Die Pianistin ist allzeit in der Lage, auf Coskuns spontane Trommelkunst zu reagieren, sie in tragfähige eigene Ideen einzugliedern. (...)  Perlende Läufe auf dem Klavier werden zu rhythmischen Mustern verdichtet, dunkel verhangene Trommelsalven münden in Wirbel silbern knirschender Beckenschläge. Dieses Duo, das vieles ausprobiert und improvisiert, liefert wahrhaft spannende Dialoge, die bei allem Kompositionsvermögen viel Frische und Spontaneität an den Tag legen."  BZ 10/2013

 

 

Videos: Textilmuseum Helmbrechts (2014) und München, Gasteig (2014)

Add your Content here

Donec quam felis, ultricies nec, pellentesque eu, pretium quis, sem. Nulla consequat massa quis enim. Donec pede justo, fringilla vel, aliquet nec, vulputate eget, arcu.