Facebook Kontakt Downloads Impressum
Login
TAMBURI MUNDI

International Frame Drum Festival

Festival

Murat Coşkun, kasnak vurmalı çalgılar alanında dünya genelinde en önemli festival kabul edilen Tamburi Mundinin temellerini 2006 yılında Freiburg’da (Almanya`da) atmıştır. 
Festivalin sanat yönetmeni olarak hedefi, vurmalı çalgılar dünyasından farklı sazları buluşturarak müzikal anlamda henüz keşfedilmemiş sınırları aşmaktır.

Festivalde „dialog“ sürekli olarak ön planda tutulmaktadır: vurmalı sazlar arasındaki iletişim, dans ile vurmalılar arasındaki ve ritim ile melodi arasındaki dialog gibi… Bu hedefle Murat Coşkun, uluslararası alanda ün kazanmış müzisyenleri Freiburg’a davet etmektedir. Festival, aynı zamanda genç ve henüz pek tanınmamış sanatçıları da desteklemektedir.

Festivale şimdiye kadar konuk olan sanatçılar: Glen Velez (ABD’li 5 Grammy Ödülü sahibi, yaşayan vurmalı sazlar efsanesi), Marcos Suzano (Brezilyalı pandeiro yıldızı), Carlo Rizzo (İtalya’lı zilli tef virtiözü), Mel Mercier (İrlanda’lı bodhran üstadı),  Giora Feidman (İsrail), LOIRE (ABD), Ramesh Shotham (Hindistan kökenli dünya müziği ve caz perküsyonisti), Rhani Krija (Faslı perküsyon yıldızı), Isao Nakamura (Japonya), Michael Metzler (Almanya), Nora Thiele (Almanya), Ganesh Kumar (Hindistanlı kancira ustası), N. Scott Robinson (ABD), David Kuckermann (Almanya), Mohsen Taherzadeh (İranlı vurmalı sazlar üstadı), Sattor Fozilov (Tacikistan Devlet Orkestrası vurmalı sazlar solisti), Abbos Kosimov (Özbekistan), Andrea Piccioni (İtalya),  Mehmet Akatay (Türkiye), Paolo Rossetti Murittu (İtalya), Michael Metzler (Almanya) Yshai Afterman (İsrail),  Marla Leigh (ABD), Fritz Hauser (İsviçre), Angela Frontera (Brezilya), Gilson de Assis (Brezilya), Michel Godard (Fransa), Bettina Castano (İsviçre), Baadma Badamkhorol (Gırtlak sesine dayalı geleneksel Moğolistan şarkısı „uurtiin duu„ sanatçısı), Joss Turnbull (Almanya), Olaf Tzschoppe (Les Percussions de Strassbourg), ayrıca dünya genelinden müzik grupları:

GOCOO (Japon davulu taiko topluluğu), Freiburger Barockorchester, SISU percussion ensemble (Norveç), ensemble FisFüz, Noreum Machi (Koreli samul nori ekibi), ensemble Safa (İran), Les Haulz et les Bas, Freiburger Spielleyt ve daha kimler kimler….

Festival her yıl ağustos ayında düzenlenmekte ve konserlerin yanı sıra atölye çalışmaları ile vurmalı sazlar alanında çeşitlilik içeren bir program sunulmaktadır.

 

Tamburi Mundi Celebration 10! - konser 07.08.2015, E-Werk, Freibur`de (Almanya)

Mit dabei: Glen Velez (USA), Gilson de Assis (Brasilien/Deutschland),  Andrea Piccioni (Italien),
Paolo Rossetti Murittu (Italien),Ramesh Shotham (Indien/Deutschland),Ganesh Kumar (Indien),David Kuckhermann (Deutschland),Suat Borazan (Türkei),Murat Coşkun (Türkei/Deutschland),Katharina Dustmann (Deutschland),Dave Boyd (Irland),Takashi Tajima (Japan),Rui Silva (Portugal),Pere Olivé Aymerich (Spanien), Philipp Kuzke (Deutschland),Peer Kaliss (Deutschland),Ian Harrison (England/Deutschland),Gesine Bänfer (Deutschland),El Espina (Deutschland/Spanien),Arezoo Rezvani (Iran), Bettina Castaño (CH/Spanien),Loire (USA)

Add your Content here

Donec quam felis, ultricies nec, pellentesque eu, pretium quis, sem. Nulla consequat massa quis enim. Donec pede justo, fringilla vel, aliquet nec, vulputate eget, arcu.